Naprawa elektroniki RENAULT

 
 
USŁUGIZAPRASZAMY NA NASZĄ NOWĄ STRONĘ INTERNETOWĄ:


www.el-cars.pl


Foto     Naprawa karty:

Najczęściej psującym sie elementem jest karta startowa. Uszkodzenia typu zamykanie, otwieranie oraz problemy z odpalaniem auta to częsty problem uzytkowników nowych modeli Renault. Usterki powstaja z powodu bardzo delikatnych elementów wykorzystanych w budowie karty, jest ona podatna na wszelkie działania sił zewnętrznych oraz wilgoć. Mimo tak częstych usterek i problemów, producent nie przewiduje możliwości naprawy karty. Jedynym rozwiązaniem proponowynam przez ASO Renault jest wymiana uszkododzonej karty na nową, co wiąże sie z dużymi kosztami.W zależności od rodzaju karty, cena nowej kształtuje sie w przedziale 500 do 1000 zł.

Wiele osób dowiadując się o kosztach nowej karty, decyduje sie na próbę samodzielnej naprawy, niestety najczęsciej kończy sie to niepowodzeniem lub pogorszeniem stanu technicznego karty.

Wygląda to mniej wiecej tak:

Foto

 

 Brak profesjonalnego podejścia do problemu, powoduje inne dodatkowe usterki typu: zniszczenie obudowy (połamanie, porysowanie ), uszkodzenie wewnetrznych elementów lub całkowite ich powyrywanie.

Zdjęcie poniżej przedstawiją uszkodzone płyki kart dwu i trzy przyciskowej:

FotoFoto

Osoba która decyduje sie na samodzielną naprawe powinna zdawać sobie sprawę z tego, iż nawet do najprostszych napraw potrzebna bedzie stacja lutownicza która pozwoli na wymianę lub przylutownie uszkodzonych elementów wykonanych w technologi SMD.

Elementy wykorzystane w budowie kart są wielkości czubka długopisu

Profecjonalna naprawa karty Renault polega na delikatnym otwarciu obudowy przy użyciu specjalnego środka chemicznego, dzieki któremu nie zostanie zniszczona obudowa ani uszkodzone wewnetrzne elementy karty.

FotoFoto

Jestem w posiadani wszystkich elementów do kart

Foto

Jednyną usterką niemożliwą do naprawienia jest uszkodzenie wewnetrznego procesora który zawiera kod przypisany indywidualnie do każdego auta (wystempuje 1 na 100). Wszystkie inne usterki są do naprawienia. Spotkałem sie juz z kartami połamanymi, zamoczonymi, pogryzionymi przez psa czy wypranymi w pralce. Każdą udało mi sie doprowadzić do stanu używalności. Możliwe jest również przełożenie głónego procesora do zupełnie nowej karty.

Foto

kodowanie kart

Istnieje możliwość dorobienia każdej kary renault wykasowania niebędących w posiadaniu właściciela lub wymiany uszkodzonych ciągle psujących się na zupełnie nowe.

Podczas kodowania karty niezbędny jest przyjazd osobisty. Nie jest to mozliwe na odległość.  Dorobienie karty trwa ok 15 min.

Foto

Naprawa czytnika karty:

Usterki typu: brak odczytu karty, brak reakcji na sygnał radiowy karty "zamknij" i "otwórz" , podświetlanie wnętrza auta, automatyczne odpalanie przyciskiem START, mogą być związane z nieprawidłową pracą czytnika.

Naprawa czytnika może polegać na wymianie uszkodzonego na naprawiony (używany) lub naprawie dotychczas używanego.

 

Foto

Naprawa licznika:

Częstą usterką np. w Laguna II jest całkowite wygaśnięcie licznika - usterka ta jest w całości naprawialna.

 

Foto

Panele klimatronik:

Najczęsciej spotykanym problemem jest brak podświetlania wyświetlacza. Naprawa jest prosta i tania.

 Podnośnik szyby:
 
Zajmujemy się również naprawą uszkodzonych mechanizmów opuszczania i podnoszenia szyby. Na swoją usługę daję pół roczną gwarancje.

Cena 100zł obowiązuje pod warunkiem, że stary uszkodzony podnośnik zostanie po wymianie odesłany w ramach rozliczenia.

Foto

Naprawa liczników Espace i Scenic:

Przedmiotem naprawy są liczniki samochodów Renault Espace i Scenic  powyżej 2003 roku.

Najczęściej występujące problemy oraz usterki ktore naprawiamy to: zupełne zgaśnięcie licznika, kasujące sie przebiegi dzienne oraz zegar, tymczasowe przygasanie licznika oraz inne.  

Licznik należy wysłać paczka lub kurierem. Przy dobrej pracy poczty przesyłka powinna być u mnie na następny dzień, licznik naprawiam od ręki i odsyłam jeszcze tego samego dnia. Możliwy jest również przyjazd osobisty po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie.

 

 

Zajmuje się również profesjonalną naprawą różnego rodzaju elektroniki samochodowej. Jeżeli masz problem z komputerem modułem komfortu itd. dzwoń chętnie odpowiem na wszystkie pytania.